Zoutgehalte pompwater

Recent heeft een zoutmeting uitgewezen dat de Ec 3,4 mS/cm is. Dat komt overeen met 1000 mg Cl/l = matig brak water. Dat is weliswaar aan de hoge kant, maar zou voor veel gewassen niet eens zoveel schade hoeven te geven. Water met dit zoutgehalte zou geschikt zijn voor weinig gevoelige groentegewassen in de volle grond zoals spinazie, spruitkool, witlof, radijs, kroot en boerenkool.
Met aardbeien, sla e.d. moet je echter uitkijken.
Bij koolgewassen zou je kunnen zeggen dat de droogteschade vaak groter is dan mogelijke zoutschade. Zaak is wel dat je moet blijven begieten om te voorkomen dat de zoutconcentratie in de bodemlaag door uitdroging te hoog wordt.

En als je dit pompwater gebruikt is het beter niet op het blad te gieten maar op de grond rond de plant.

Het is ook beter is om dit pompwater niet te gebruiken om zaad te laten kiemen.
Als je met dit pompwater beregent is het beter om flink wat te geven in één keer dan iedere keer een beetje.

Voor meer informatie zie het volgende artikel: https://edepot.wur.nl/27637