Cursusavond over kiemgroente

Deze avond, die georganiseerd was samen met de Vereniging voor Milieuvriendelijk Tuinieren, begon met een algemene uitleg over wat kiemgroenten eigenlijk zijn. En er was veel aandacht voor de gezondheidsaspecten . In die kleine kiemen zitten heel veel belangrijke stoffen. Later werden een aantal kiemgroenten getoond en mochten we er verschillende proeven. Veel mensen kennen taugé (kiemen van mungboontjes) en misschien ook alfalfa ( kiemen van luzerne), maar we kregen ook meerdere minder bekende soorten. Een heel pittige was bijvoorbeeld de China Rose, behorend tot de familie van de radijs.
Als afsluiting mocht iedere deelnemer een bakje vullen met potgrond en daarop tuinkers zaaien. En zo konden we met Pasen ons eitje opvrolijken met een mooi groen toefje gezonde tuinkers!
Het was een leuke en leerzame avond.
Petra van Wijk, cursus deelnemer.

PS : voor de andere cursusavonden is er nog plaats !!
– Fermenteren op 4 juli
– Zuurkool maken, op 19 september

Belangstelling? Geef je op bij Kees van Wijk via email: vanwijk.vanhaaf@gmail.com